Відзначення

Головна булавна УПС перевіряє подання і передає ГПБулаві рекомандації на відзначення Вічного Вогню з сріблі і золоті та орден св. Юрія в сріблі і золоті. Напрямні для внескодавців знаходяться на цій сторінці.
I. ЯКI Є ВIДЗНАЧЕННЯ В УПС?

 1. а/ Пластуни-сеніори можуть бути відзначені за діяльність у Пласті або поза Пластом або за визначний вчинок:
  б/ При наділюванні пластових відзначень для пластунів сеніорів береться до уваги пластову поставу, поведінку згідну з Пластовим Законом і постійну самовиховну працю;
  в/ Позитивна опінія булави крайового булавного (референта) УПС та Крайових Пластових Старшин даного краю є конечна. У вищих відзначеннях позитивна опінія булави головного булавного УПС конечна.
 2. За керівну, виховну або іншу видатну діяльність у Пласті, пластуни-сеніори можуть бути наділені відзначеннями в таких трьох ступенях:
  а/ грамота заслуги – третє відзначення, надаване Крайовою Пластовою Старшиною;
  б/ Орден Святого Юрія в Сріблі – друге відзначення, надаване Головною Пластовою Булавою на внесення Крайової Пластової Старшини;
  в/ Орден Святого Юрія в Золоті – перше відзначення, надаване Начальним Пластуном на внесення Головної Пластової Булави.
 3. За визначну або довголітню, згідну з пластовою ідеологією, громадську або наукову діяльність поза Пластом, пластуни-сеніори можуть бути наділені відзначеннями у таких трьох ступенях:
  а/ грамота признання – третє відзначення, надаване Крайовою Пластовою Старшиною, на внесення булави крайового референта УПС;
  б/ Орден Вічного Вогню в Сріблі – друге відзначення, надаване Головною Пластовою Булавою на внесення Крайової Пластової Старшини;
  в/ Орден Вічного Вогню в Золоті – перше відзначення, надаване Начальним Пластуном на внесення Головної Пластової Булави.
 4. За вияви геройства пластуни-сеніори можуть бути наділені відповідними хрестами:
  а/ Пластовий Бронзовий Хрест – відзначення за визначний чин /врятування життя або інший геройський вчинок/;
  б/ Пластовий Залізний Хрест – відзначення за хоробрість в боротьбі за Батьківщину.
  До а, б/ Відзначення відповідним хрестом надає Начальний Пластун на внесення Головної Пластової Булави. За поляглих героїв одержує відповідний хрест їхня рідня або курінь.

II. ПЛАСТОВI ВIДЗНАЧЕННЯ НАДАЄТЬСЯ ЗА:

 • Конкретні заслуги чи осяги, якими відзначений вирізняється з-поміж загалу і якими дає iншим добрий приклад.

Не надається вiдзначення :

 • як нагороду за довголітнє членство в Пласті
 • лише за виконування пластового діловодства

Ці речі є випливом членства у Пласті. Іншими словами, кандидат на відзначення мусить виказатися заслугою, що вирізнила б його понад пересіч при рівночасній взірцевій пластовій поставі.

III. ЗА ЩО НАДАЄТЬСЯ ВIДЗНАЧЕННЯ А ЗА ЩО ПIДВИЩЕННЯ СТУПЕНЯ?
Вiдзначення надається за виконану працю. Пiдвищення ступеня це задокументовання осягнення даного щабля пластування – рівень набутого пластового вироблення одиниці, її здібність та готовість виконувати на різних щаблях службу в Пласті та поза ним, в дусі Трьох Обов’язків.
Чергується вiдзначення i пiдвищення ступеня вiдповiдно, щоб вiдзеркалювати пластовий розвиток даної особи. Вiдзначення надiляється членам УПС щонайменше зi ступенем сенiора працi. Ступiнь працi є перший ступiнь дiйсного члена.

Comments are closed.